Duża dawka Chemii w Hybrydach!

Duża dawka Chemii w Hybrydach!

Polski rock na światowym poziomie? Zespół Chemia udowadnia, że to jest możliwe!

W piątek 4 października, w klubie Hybrydy wystąpił polski, rockowy zespół Chemia. Zapowiedzi nie zawiodły… rockowa petarda to jak najbardziej odpowiednie słowa, aby podsumować ich muzykę.

Kapela rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku , dzięki inicjatywie Wojciecha Balczuna – czołowego założyciela. Pierwszym wokalistą zespołu był Marcin Koczota. Podczas współpracy z nim, powstała płyta Dobra Chemia. W niecały rok później pojawił się nowy wokalista Łukasz Drapała. W tym czasie muzyka zespołu ewoluowała i zaczęła się wyraźnie kształtować. Stopniowo pojawiali się nowi muzycy, którzy stanowią obecny skład zespołu. Inspiracją twórczą dla artystów są klasycy rocka jak The Beatles, czy Led Zeppelin oraz muzyka post grunge’owa.

Koncert w Hybrydach niewątpliwie porwał publiczność. Zespół ma już swoich wiernych fanów, którzy aktywnie włączyli się w wykonywanie utworów. Łukasz Drapała, wokalista i lider zespołu cechuje się nie tylko przyjaznym usposobieniem, ale przede wszystkim bardzo ciekawym, ciepłym a zarazem drapieżnym tembrem głosu. Wokal bardzo umiejętnie poprowadzony, dopieszcza linię melodyczną. Świetne gitary, mocna perkusja, wszystko współgra z pełnią smaku. Silnie odczuwa się wpływy zagranicznych zespołów rockowych, co rokuje być może karierą międzynarodową.

Idąc na koncert nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać. Polski zespół, angielskie teksty, muzyka rockowa … mieszanka wybuchowa. Muszę jednak przyznać, że moje obawy były niepotrzebne. Świetni muzycy, pozytywna energia i naprawdę światowy poziom. A od czasu koncertu utwór Hero, wciąż leci z moich głośników.

(mg)

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl